Lidé

Bill Gates v roce 2009 na přednášce o malárii vypustil na diváky komáry

Bill Gates je nejenom zakladatel Microsoftu, ale i zarytý filantrop

Billa Gatese známe nejvíce asi jako zakladatele společnosti Microsoft nebo jako po velmi dlouhou dobu nejbohatšího člověka světa. Jde ale také o filantropa, který investoval stovky miliard korun do záchrany života a stal se přední tváří v boji hlavně proti malárii. Malárie je parazitická nemoc, která se přenáší z člověka na člověka krví, hlavně pak přenosem po komářím štípnutí. Přestože v našem podnebí je malárie vyhubena, zvlášť v Africe nebo Asii jde o velmi nebezpečnou nemoc, na kterou neexistuje účinná vakcína.

Bill Gates na přednášce TED2009 právě o malárii sděloval důležitá fakta, jako že na výzkum boje s plešatostí jde více peněz, než na boj proti malárii. A proč? Protože s plešatostí bojují hlavně bohatí, kteří s malárií nepřijdou nikdy do styku. Aby ale byli diváci více empatičtí a lépe věděli, s čím chudí bojují, tak Gates velmi nečekaně vypustil lahev s komáry.

Ti samozřejmě nebyli nakaženi malárií, takže vše diváci přijali se smíchem a potleskem, ale jde stále o velmi odvážný tah, který se nemusel úplně vyplatit. Na video z přednášky, a hlavně scénu s vypouštěním komárů, se můžete podívat ve videu:

Zdroj
NBC
Back to top button