LidéKuriozity

Steve Jobs je pochován v neoznačeném hrobě

Kromě rodiny nikdo neví, kde je hrob Steva Jobse

Steve Jobs zapříčinil obrovský technologický rozvoj a hlavně díky němu vypadají chytré telefony tak, jak vypadají, tedy kombinace telefonu, mp3 přehrávače, čtečky a asi dalších 50 přístrojů, které už dnes nepotřebujeme, protože je máme v jednom zařízení. Přestože smartphony nebyly úplně Jobsův vynález, tak právě on je dostal do podoby, kterou dnes známe.

Steve Jobs bohužel zemřel v roce 2011 na rakovinu slinivky. Za svého života byl Jobs velkým zastáncem soukromí svého i soukromí uživatelů. Proto svým způsobem není zase tak překvapivé, že si rodina vyžádala pochování Jobsových ostatků na hřbitově v kalifornském městě Palo Alto v neoznačeném hrobě.

Kromě těch, kdo byli přímo na pohřbu přítomni, tak dodnes nikdo neví, kde se Jobs nachází. Pro mnohé se stal jeho hrob jakýmsi Svatým grálem, který se neustále snaží najít. Někteří už hrom „jistojistě“ našli, ale vždy se ukázalo, že šlo o někoho jiného a že se obvykle poklonili nebo na hrobě zanechali jablko (protože Jobs byl spoluzakladatel společnosti Apple) někomu jinému.

Zdroj
Mercury News
Back to top button