Lidé

Christiano Ronaldo nemá tetování, aby mohl pravidelně darovat krev

Jedna z největších fotbalových hvězd také zachraňuje životy

Ronalda nemá rád úplně každý, ale asi každý musí uznat, že jde o jednu z největších fotbalových hvězd současnosti, která si užívá života naplno a nebojí se za sebe utrácet obrovské peníze. Až tak moc se ale nepíše o tom, že Ronaldo také obrovsky přispívá na charitu a na rozdíl od většiny svých kolegů nezdobí Ronaldovo tělo ani jediné tetování. Důvod je navíc naprosto nezištný. Hvězda Juventusu totiž pravidelně věnuje krev a krevní plazmu. V minulosti daroval také kostní dřeň.

Kdyby si Ronaldo nechal udělat tetování, tak by musel čekat, než by mohl darovat krev znovu. Také by se mohlo stát (přestože nepravděpodobně), že by o tuto možnost kvůli případné infekci na delší čas nebo i nadobro přišel.

Lidé s tetováním nebo piercingem mohou sice krev darovat, ale od nové ozdoby musí uběhnout nějaký čas. Vždy také hrozí riziko, že už nebude nikdy další darování možné. V České republice musí od nového tetování nebo piercingu uběhnout minimálně 6 měsíců, než je další darování možné. Jiné země mohou mít tuto regulaci nastavenou jinak.

Zdroj
Goal.comPro Dárce
Back to top button