Lidé

Mike Tyson se jednou pokusil uplatit chovatele v zoo, aby ho nechal zápasit s gorilou

Chovatel naštěstí odmítl Mikův úplatek

Mika Tysona většina zná jako jednoho z nejlepších boxerů historie. V době své největší slávy byl naprosto k nezastavení a videa z jeho tréninků vypadají, že jsou snad zrychlená. Sláva, bohatství a koncem 80tých let také neporazitelnost ale také snadno stoupnou do hlavy.

Mike Tyson při soukromé procházce po newyorské zoo se svojí tehdejší manželkou totiž viděl ve výběhu obrovského gorilího samce, který šikanoval ostatní. Mike se tak pokusil uplatit chovatele deseti tisíci dolary (dnes zhruba 230 tisíc korun, tehdy to bylo daleko více), aby chovatel klec otevřel a nechal Mika gorile jednu natáhnout. Chovatel naštěstí zachoval zdravý rozum a na nic takového nepřistoupil.

Gorily jsou totiž zhruba 4x až 9x silnější než člověk, nedělá jim problém ohnout stromy s banány nebo železnou tyč. I přes Mikovu nadvládu v ringu by se utkal se soupeřem, kterého prostě nemohl porazit. Naopak by mohl utrpět značná zranění, a to ne jen na svém egu.

Tysonova zpověď poměrně dost překvapila jeho fanoušky, Mike je totiž velmi známý jako milovník zvířat, zbožňuje tučňáky chová několik exotických tygrů.

No a když jsme na začátku zmiňovali Tysonovy tréninky, podívejte se na sestřih toho, co Mike dokázal v ringu i mimo něj:

Zdroj
The SunGorilla Facts
Back to top button