LidéKuriozity

Usain Bolt před výhrou 3 olympijských medailí v Pekingu spořádal během 10 dnů 1 000 kuřecích nuggetů

Z téhle diety si příklad opravdu neberte

Usain Bolt, který v květnu v roce 2008 překonal světový rekord v běhu na 100 metrů, kdy ještě v posledních metrech viditelně ubral a už se radoval z vítězství, byl před olympiádou Pekingu jasný favorit na vítězství všech zlatých medailí ve sprinterských soutěžích, ale že také svůj vlastní rekord překoná a závěr běhu nevypustí. Všechno se nakonec vyplnilo, Bolt opravdu vyhrál 3 zlaté medaile a v běhu na 100 metrů znovu překonal světový rekord. Kdo by se ale podíval na jeho stravu před závody, asi by nic takového neřekl.

Bolt totiž v posledních 10 dnech jedl prakticky jen kuřecí nuggety, s občasnými hranolky nebo jablečným koláčem. A oněch nuggetů bylo opravdu hodně. Nejdříve to začalo jednou krabicí s 20 nuggety k obědu a stejně velkou krabicí k večeři. Pak to ale pokračovalo dvěma krabicemi k snídani, jednou k obědu a dalšími dvěma k večeři. Dohromady tedy denně 100 kuřecích nuggetů po dobu 10 dnů.

No a byla tohle nějaká speciální dieta, která byla cílená na podání nejlepších výkonů? Nebyla. Usainovi prostě jen v Číně nechutnalo jídlo a sám ho označil za podivné. Namísto toho, aby ho odvezli do nemocnice na vypumpování žaludku, tak podal výkony na hranici lidských možností a stal se jedním z nejznámějších sportovců světa.

 

Zdroj
Time
Back to top button