Historie a kulturaLidé

Každá epizoda poslední série seriálu Přátelé stála 10 milionů dolarů

Přátelé se stali fenoménem a herci si řekli o 1 milion dolarů na hlavu…za každou epizodu

Přátelé jsou jedním z nejznámějších, ne-li úplně nejznámějším seriálem vůbec. Příběhy šestice Přátel z New Yorku jsou neustále reprízovány a rozhodně neztrácejí na popularitě. V době svého vzniku šlo o seriál, který ovládal svět a diváci ve velkém kopírovali účesy, styl oblékání, ale také se smáli nesmrtelný vtipům, které fungují na 100 % i dnes.

Přestože na začátku Přátel šlo o šestici prakticky nebo úplně neznámých herců, v poslední desáté sérii si hlavně díky Lise Kudrow, která představuje ztřeštěnou Phoebe a která silně tlačila na zvyšování platů všech herců, řekli každý o 1 milion dolarů za každou epizodu. Celkové náklady na každou epizodu se tak vyšplhaly na 10 milionů dolarů (dnes přes 200 milionů korun, v době vzniku ještě mnohem více), a to přestože se seriál v zásadě celý odehrává ve dvou bytech a jedné kavárně, které se díky předchozím sériím rozhodně nemusely celé stavět znovu.

Jen pro představu, poslední série Hry o trůny, která je plná bitev, draků, ale také je v ní mnohem více postav, stála 15 milionů dolarů za epizodu, a to včetně platů všech, kteří se na seriálu podíleli. A to jde o nejdražší seriál všech dob. Přátelé se tak směle mohou i s tímto velikánem měřit, prostě proto, že se se všech herců stali ikony, které zná dnes snad každý.

Zdroj
Independent

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close