Historie a kulturaLidé

Každá epizoda poslední série seriálu Přátelé stála 10 milionů dolarů

Přátelé se stali fenoménem a herci si řekli o 1 milion dolarů na hlavu…za každou epizodu

Přátelé jsou jedním z nejznámějších, ne-li úplně nejznámějším seriálem vůbec. Příběhy šestice Přátel z New Yorku jsou neustále reprízovány a rozhodně neztrácejí na popularitě. V době svého vzniku šlo o seriál, který ovládal svět a diváci ve velkém kopírovali účesy, styl oblékání, ale také se smáli nesmrtelný vtipům, které fungují na 100 % i dnes.

Přestože na začátku Přátel šlo o šestici prakticky nebo úplně neznámých herců, v poslední desáté sérii si hlavně díky Lise Kudrow, která představuje ztřeštěnou Phoebe a která silně tlačila na zvyšování platů všech herců, řekli každý o 1 milion dolarů za každou epizodu. Celkové náklady na každou epizodu se tak vyšplhaly na 10 milionů dolarů (dnes přes 200 milionů korun, v době vzniku ještě mnohem více), a to přestože se seriál v zásadě celý odehrává ve dvou bytech a jedné kavárně, které se díky předchozím sériím rozhodně nemusely celé stavět znovu.

Jen pro představu, poslední série Hry o trůny, která je plná bitev, draků, ale také je v ní mnohem více postav, stála 15 milionů dolarů za epizodu, a to včetně platů všech, kteří se na seriálu podíleli. A to jde o nejdražší seriál všech dob. Přátelé se tak směle mohou i s tímto velikánem měřit, prostě proto, že se se všech herců stali ikony, které zná dnes snad každý.

Zdroj
Independent
Back to top button