LidéHistorie a kultura

George Lucas se podle svých slov od roku 2000 zcela vyhýbá internetu

Star Wars má také základnu fanoušků, kteří si rádi zanadávají

George Lucas vytvořil se svými Star Wars obrovský fenomén a pomohl vytvořit dost možná nejlepší sci-fi trilogii vůbec. Epizody IV, V a VI jsou prakticky jednohlasně milovány, přestože někdo nemusí rasu Ewoků nebo později přidané digitální úpravy (Han prostě střílel první, a ne že ne).

Pak ale přišel rok 1999 a s ním šla do kin Epizoda I, kterou dodnes nemůže řada fanoušků Star Wars vystát i přes asi nejlepší bitvu se světelnými meči a nářezovým soundtrackem. Postavu Jar Jar Binkse měli rádi snad jenom děti, a celé vysvětlení Síly pomocí mikroskopických midichlorianů se snaží všichni raději ignorovat. Bohužel jsou to právě ti nejzarytější fanoušci, kteří mnohdy opravdu neznají meze a dávají tvůrcům prostřednictvím internetu pěkně sežrat, když se jim něco nelíbí. A když jde o Star Wars, tak se vždycky něco najde.

Epizoda I byla sice finanční úspěch, ale internet už si žil vlastním životem, a fanoušci opravdu nebyli spokojeni. George Lucas byl pod tak obrovským tlakem, že se začal internetu zcela vyhýbat. Podle svých slov se z internetu stalo kruté místo a vše bylo opravdu hodně osobní. Vlastně se není čemu divit a toto opravdu nemá nikdo zapotřebí. Lucas by ale mohl pomalinku polehounku internet zase používat, protože s příchodem nové (a mírně řečeno rozporuplně přijaté) nové trilogie začali i Lucasovy Epizody I až III brát fanoušci na milost.

Zdroj
Business Insider
Back to top button