LidéKuriozity

Nejplodnější matka porodila za život 69 dětí

Na tuhle rodinku by si jen tak nikdo netroufl

Pár s více než 2 dětmi mnozí považují za celkem početnou rodinu. Co ale manželka Feodora Vassilyeva z ruského města Šuja, které se podařilo za život porodit neskutečných 69 děti? Tento plodný příběh se udál už v 18. století, přesněji mezi roky 1725 až 1765, takže existuje šance, že se tato statistická anomálie nestala. Na druhou stranu všechny dokumenty z té doby ukazují, že tento příběh je pravdivý, takže je paní Vassilyeva považována podle Guinnessovy knihy rekordů za matku s nejvíce dětmi.

Porodit 69 dětí po jednom není úplně možné, takže rekordu samozřejmě dopomohlo, že manželé počali vždy alespoň dvojčata. Celkem se během 27 porodů narodila 16krát dvojčata, 7krát trojčata a 4krát čtyřčata. „Pouze“ 2 z těchto dětí nepřežily rané dětství, což je na svoji dobu také velmi ojedinělá statistika.

Co se týče manžela Feodora, tak ten si našel také druhou manželku, se kterou byli také velmi plodní. Narodila se jim 6krát dvojčata a 2x trojčata, tedy celkem dalších 18 dětí. Poslední porod svých dětí zažil Feodor ve svých 75 letech.

Zdroj
Guinness World Records
Back to top button