Lidé

Kvůli focení selfie ročně zemře 7x více lidí než po útoku žraloka

S chytrými telefony se rozmohlo focení selfie…a také přibylo nehod

Chytré telefony už dnes tak nějak automaticky přicházejí i s předním fotoaparátem. To aby bylo příjemnější fotit selfie, tedy fotografie sebe sama typicky s nějakým zajímavým pozadím. Protože se ale mnoho lidí snaží o opravdu zajímavé fotky, které pak umisťují na sociální sítě, pryč jdou také zábrany a vnímání rizika. Honba za co nejlepším selfíčkem tak bohužel v mnoha případech končí tragicky.

Od října 2011 do listopadu 2017 zemřelo celkem 259 lidí v důsledku focení selfie, což je v průměru 43 lidí ročně. Různých zranění je pak daleko více. Mezi nejčastější příčiny patří různé pády, ale také snaha o vyšplhání na nebezpečná místa, případně pózování na kolejích nebo ve vozovce, ale také pózování se zbraní, na což reagovala policie střelbou.

Mezi země s nejčastějšími nehodami kvůli selfíčkům pak patří Indie, USA Rusko nebo Pakistán. Na mnoha místech dokonce vznikly zóny, kde se selfie vůbec nesmí fotit kvůli bezpečnosti nebo bezohlednosti lidí, kteří blokují průchod dalším.

Žraločí útoky se stále dějí, ale selfíčka jsou daleko nebezpečnější

zralok bily

Po zhlédnutí Čelistí to skoro může vypadat, že ponořit palec do moře znamená automaticky být sežrán žralokem. Realita je ovšem taková, že ročně na nevyprovokovaný útok žraloků zemře 6 lidí, které se navíc ještě dějí prakticky vždy v místech, kde žraloci od přírody žijí a kde by se tedy lidé neměli koupat.

Jak je vidět, na focení selfie zemře ročně více než 7x více lidí, než po útoku žraloka. Dodat snad můžeme jedině doporučení, že ani ta nejlepší selfie nenahradí zdraví nebo dokonce život. Selfíčkujte zodpovědně, zbytečně neriskujte a vždy se dívejte kolem sebe.

0 0 hlas
Hodnocení článku
Zdroj
WikipediaFlorida Museum
Štítky

Podobné články

0 Komentářů
Zpetná vazba ve článku
Podívat se na všechny komentáře
Back to top button
Close