PřírodaLidé

Bez malíčku bychom ztratili 50 % síly úchopu v ruce

Na malíček se často zapomíná, ale bez něj se žije velmi těžko

Malíček bereme tak trochu jako takovou součást ruky, kterou nijak zvlášť nepoužíváme a kterou bereme spíše jako tak trochu navíc. Jakmile bychom ale o malíček přišli, poměrně rychle bychom zjistili, jak moc potřebný tento prst je. Obvykle malíček nepoužíváme když píšeme, jíme nebo držíme malé a lehké předměty, ale je opravdu důležitý, když jde o sílu v ruce a úchop.

Zatímco malíček a prsteníček slouží jako síla, prostředníček, ukazováček a palec dodávají mimo jiné potřebnou zručnost. Během studie na University of Western Ontario v roce 2010 zkoumali, jak se mění síla úchopu u lidí, kteří ztratí malíček nebo malíček a prsteníček. Zatímco u ztráty malíčku šlo přibližně u 50% ztrátu síly úchopu, při ztrátě obou prstů šlo dokonce o snížení síly úchopu o 67 %.

Výzkum byl proveden jen na 50 lidech, takže nejde o zcela nezvratné důkazy, ale v tomto případě by šlo hlavně o přesná procenta ztráty síly. Ztráta malíčku na dominantní ruce může člověku přinést značné problémy, takže si svého malíčku važte. Bez něj by byl život mnohem obtížnější.

0 0 hlas
Hodnocení článku
Zdroj
Vinepair

Podobné články

0 Komentářů
Zpetná vazba ve článku
Podívat se na všechny komentáře
Back to top button
Close