LidéHistorie a kultura

Je Sean Bean chodící spoiler? Zemřel ve 32 % filmů, ve kterých hrál

Sean Bean vybrušuje své schopnosti efektně natáhnout bačkory

Sean Bean na velkém plátně umírá už asi 25 let. Ve Zlatém oku ho James Bond pustil z obrovského satelitu, jako Boromir zemřel po zásahu šípy a ve Hře o trůny mu zase usekli hlavu a v Equilibriu zase dostal kulku mezi oči. Kromě toho byl ubodán, podříznut, rozčtvrcen, shozen z útesu dobytkem, utopen a prostě zabit spoustou dalších kreativních způsobů.

Skoro by se mohlo zdát, že kde se Sean Bean objeví, tam zemře, a už jen pouhou svojí přítomností vyzradí část příběhu. Na toto téma se vytvořily tisíce popkulturních vtípků, a když se podíváme na statistiku, vlastně na tom trochu něco je. Sean Bean totiž do roku 2015 zemřel ve 32 % filmů, ve kterých hrál.

Co do absolutního počtu smrtí na stříbrném plátně vede herec John Hurt, kterého můžete znát třeba z legendární scény z prvního Vetřelce. Ano, právě z Johna Hurta se xenomorf „narodil“. Zatímco ale Hurt hrál ve 120 filmech, Sean Bean si jich střihl „jen“ kolem sedmdesátky. Ještě ale rozhodně má čas, protože na první místo co do počtu úmrtí ve filmech už stačí jen 10x smrtí.

Zdroj
Nerdist
Back to top button