Příroda

Nejdelší zaznamenaný let slepice trvá jen 13 sekund

Je to tak, ačkoli většina kuřat není známá svými letovými schopnostmi, jeden obzvláště odhodlaný pták dokázal zůstat ve vzduchu více než desetkrát déle, než je průměrná doba letu slepice. Tento působivý výkon se podařil v roce 1945 slepici, kterou vlastnil farmář Lloyd Olsen, jenž se pokoušel zjistit, jak daleko jeho slepice doletí (zdroj).

Po několika neúspěšných pokusech Olsenova slepice nakonec vzlétla a vznášela se ve vzduchu neuvěřitelných třináct sekund. Nejenže tím překonala předchozí rekord v letu slepic, ale také zbořila farmářova očekávání.

Tato nečekaná událost nejenže ukazuje odhodlání a odolnost těchto zvířat, která chováme hlavně pro vejce a maso, ale také zdůrazňuje, že je důležité posouvat hranice a nepodceňovat schopnosti ani těch nejnepravděpodobnějších tvorů. Až tedy příště uvidíte slepici, vzpomeňte si, že má možná skrytý talent pro létání.

Kdo ví, možná bychom se při dostatečném výcviku a povzbuzování mohli dočkat toho, že se kuřata budou vznášet po obloze ještě delší dobu.

Zdroj
Reference.com
Back to top button