PřírodaLidé

Odskočili jste si na malou do moře? Je to OK a dokonce jste pomohli vodním rostlinám

Chodit na malou do moře pomáhá místní flóře i fauně

Až dvě třetiny lidí přiznalo, že si někdy odskočili na malou do moře nebo oceánu. Jestli jste mezi nimi a někdy vás napadlo, že jste možná uškodili životnímu prostředí, tak buďte v klidu. Moč je z 95 % voda. Další látky jsou sodík a chlor, tedy látky běžně se vyskytující třeba v kuchyňské soli, nebo právě v moři. Další látkou vyskytující se v moři i moči je draslík.

Jedinou látkou, která se vyskytuje v moči, ale ne v moři, je urea. To je látka, která pomáhá tělu zbavit se dusíku. Dusík smíchaný s mořskou vodou vytvoří čpavek, který slouží jako potrava pro vodní rostliny. Odskočit si na malou je tedy svým způsobem pro moře prospěšné. A i kdyby teoreticky nebylo, tak zvířata v moři také močí. Třeba taková velryba denně vypustí přes 900 litrů moči.

Pozor, močení do moře je v pořádku, do bazénu už ne

I kdybychom odhlédli od zjevně nehygienického chování, kterým je močení do bazénu, tak si tímto chováním mohou lidé zahrávat se zdravím. Moč se totiž může smíchat s desinfekcí v bazénech, a vytvoří se hned několik zdraví nebezpečných látek, které mohou vyvolat dýchací potíže a podráždit kůži.

Aby hrozilo nějaké opravdu vážné nebezpečí, musela by koncentrace moči v bazénech dosahovat opravdu vysoké úrovně, ale i tak jisté nebezpečí hrozí těm, kteří jsou velmi citliví. Jestli tedy jdete do bazénu, rozhodně potřebu vykonejte někde jinde.

Zdroj
Business Insider

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close