LidéHistorie a kultura

Žena se pokusila spáchat sebevraždu skokem z 86. patra Empire State Building. A přežila!

2. prosince 1979 se Elvita Adams rozhodla ukončit svůj život.

Poté, co 29letá Elvita ztratila práci a žila na podpoře ve výši 100$, z níž nemohla zaplatit nájemné a hrozilo jí vystěhování, skončila v hluboké depresi a nevěděla, co dělat. Došlo to tak daleko, že se Elvita ocitla na vrcholu Empire State Building. Nebyla první. Tento mrakodrap přilákal desítky sebevrahů, a většina pokusů byla úspěšná.

Příběh Elvity Adams ale není o tom, jak zemřela, ale naopak jak skok ze 320 metrů přežila. Jak je to vůbec možné? Elvita nejdříve v 86. patře přelezla bezpečnostní ohraničení a skokem se vydala svému osudu. Toho dne ovšem foukal silný vítr, který překračoval rychlost 60 kilometrů za hodinu.

Po Elvitině skoku zafoukalo tak silně, že jí vítr vrátil k budově. Elvita tak přistála na římse 85. patra. Po pádu zasténala bolestí, což uslyšel hlídač Frank Clark, který ji skrz okno dotáhl dovnitř, do bezpečí. Elvita byla převezena do nemocnice se zlomenou kyčlí a pánví a následně umístěna na psychiatrickou léčebnu, kde se, doufejme, vyléčila. O Elvitině dalším osudu se totiž neví, ale stala se tou, která přežila skok z Empire State Building.

Zdroj
Allthatisinteresting
Back to top button