Historie a kulturaVěda a technika

Logo prohlížeče Firefox ve skutečnosti není liška, ale úplně jiné zvíře

Firefox by měl mít v logu být lišku…nebo ne?

Prohlížeč Firefox byl před lety obrovsky oblíbený, ovšem dnes za konkurencí co se týče oblíbenosti bohužel poměrně zaostává. Prakticky každý ovšem Firefox alespoň zná podle jména a má tak nějak v hlavě logo oranžového plamenného zvířete kolem planety. Ona planeta v logu opravdu je, ale s tím zvířetem je to malinko složitější a nejde o plamennou lišku, jak by mohl název napovídat.

Slovíčko Fox v názvu, tedy anglicky liška, by logicky mělo být i v logu, které přeci jen jako liška opravdu vypadá. Bohužel to tak ale není. V logu prohlížeče Firefox je totiž Panda červená.

Panda červená

Jak se vlastně panda dostala do loga, které by “mělo” být liškou?

Panda červená sice nemá s liškou snad kromě barvy vůbec nic společného, ale i tak má toto extrémně roztomilé zvíře přezdívku právě “Fire Fox”. Panda červená v Číně, se navíc jmenuje “hǔo hú (火狐),” což by se do angličtiny přeložilo také jako “Fire Fox.”

Je sice pravda, že panda namísto lišky může být matoucí, na druhou stranu jde o oranžové dlouhé zvíře v ohni, které může být klidně jak liškou, tak pandou. Je ale dobré vědět, že původně designéři loga Firefoxu opravdu měli na mysli pandu.

0 0 hlas
Hodnocení článku
Zdroj
Neosmart
Štítky

Podobné články

0 Komentářů
Zpetná vazba ve článku
Podívat se na všechny komentáře
Back to top button
Close