Historie a kulturaVěda a technika

Logo prohlížeče Firefox ve skutečnosti není liška, ale úplně jiné zvíře

Firefox by měl mít v logu být lišku…nebo ne?

Prohlížeč Firefox byl před lety obrovsky oblíbený, ovšem dnes za konkurencí co se týče oblíbenosti bohužel poměrně zaostává. Prakticky každý ovšem Firefox alespoň zná podle jména a má tak nějak v hlavě logo oranžového plamenného zvířete kolem planety. Ona planeta v logu opravdu je, ale s tím zvířetem je to malinko složitější a nejde o plamennou lišku, jak by mohl název napovídat.

Slovíčko Fox v názvu, tedy anglicky liška, by logicky mělo být i v logu, které přeci jen jako liška opravdu vypadá. Bohužel to tak ale není. V logu prohlížeče Firefox je totiž Panda červená.

Panda červená

Jak se vlastně panda dostala do loga, které by “mělo” být liškou?

Panda červená sice nemá s liškou snad kromě barvy vůbec nic společného, ale i tak má toto extrémně roztomilé zvíře přezdívku právě “Fire Fox”. Panda červená v Číně, se navíc jmenuje “hǔo hú (火狐),” což by se do angličtiny přeložilo také jako “Fire Fox.”

Je sice pravda, že panda namísto lišky může být matoucí, na druhou stranu jde o oranžové dlouhé zvíře v ohni, které může být klidně jak liškou, tak pandou. Je ale dobré vědět, že původně designéři loga Firefoxu opravdu měli na mysli pandu.

Zdroj
Neosmart

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close