Věda a technika

Ředitel FBI si zakrývá kameru na notebooku lepicí páskou a to samé radí i ostatním

V nejnovějších technologiích se vyzná jen málokdo

Počítače, chytré telefony i další zařízení nám na jednu stranu usnadňují život, ale pravda je taková, že nikdo na světě výstřelkům moderní doby zcela nerozumí. Hardware i software, které tato zařízení pohání, jsou dnes tak komplikované a robustní, že je potřeba celých týmů lidí, kdy se každý věnuje své velmi úzké odbornosti, aby vše nakonec fungovalo tak, jak by mělo.

Technologie se navíc staly tak běžnou součástí našich životů, že si v počítači nebo mobilu v podstatě nosíme celou naši identitu, můžeme platit v obchodech, ale třeba s sebou neustále nosíme menší kameru, případně ji máme v podobě webkamery ve svém notebooku. A vždy existuje šance, že někdo náš počítač prolomí a začne se přes kameru dívat na věci, které jsou zcela soukromé, třeba jako běžné převlékání.

Dokonce i dnes již bývalý ředitel FBI v roce 2016 obhajoval svůj zvyk přelepovat lepicí páskou webkameru na svém notebooku, což se mnohým zdálo vzhledem k jeho postavení ironické. Podobný zvyk zakrývat webkameru na svém počítači má třeba také zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg. Jak je vidět, lidé na vrcholových pozicích, kteří mají k technologiím nejblíže a vědí, co s nimi lze dokázat, se raději chrání co možná nejvíce, aby bylo jejich soukromí pokud možno co nejvíce v bezpečí.

Zdroj
The Hill
Back to top button