Příroda

Ruští medvědi jsou závislí na čichání benzínu a ženou se kvůli němu za vrtulníky

Některé historky prostě musí pocházet z Ruska

Někdy prostě vidíme fotku, historku nebo informaci, a vlastně je nám jasné, že jde o Rusko. A nejinak je tomu i teď. V ruské Kronocké přírodní rezervaci jsou často k vidění medvědi, kteří si hrají s barely s palivem. Neskutečně si totiž zvykli na vůni, kterou palivo do místních generátorů a helikoptér produkuje.

Podle fotografa Igora Shpilenoka, který v rezervaci strávil 7 měsíců, medvědi vážící až 550 kilogramů k benzínu čichají i několik minut tak intenzivně, že si poté musí vykopat díru, do které se v nirvánovém opojení spokojeně složí.

Medvědi se naučili, kde benzín najít

Protože i benzin z barelů někdy dojde, bylo pro medvědy potřeba se naučit, kde získávat nové a nové zásoby. A zvířata to jsou opravdu vynalézavá. Přišla totiž na to, že palivo se nachází také ve vrtulnících, takže je začali sledovat. Někdy se totiž může stát, že z helikoptéry trochu paliva ukápne, nebo lidé na místě nechají prázdný barel, který je ale pro nasávání výparů velmi použitelný. Nehledě na to, že občas nějaký ten sud zůstane nekontrolován, takže ho mohou ukrást celý.

Vrtulníky někdy také přivezou barely nové, což medvědi moc dobře vědí. Pokud je lidé dostatečně rychle nepoužijí a neodvezou, medvědi se chopí příležitosti a palivo ukradnou, aby zase měli na nějaký čas zásoby.

Zdroj
DailyMail.co.uk
Back to top button