Příroda

Tygr je jediný predátor, který si dovolí i na dospělé medvědy

Medvěda kromě tygra a člověka neuloví žádný predátor

Medvěd je pořádně velké a silné zvíře. V zásadě kdekoliv se nachází, tak tam nemá přirozené nepřátele, protože si na něj nikdo netroufne. Je to mimochodem jeden z důvodů, proč jsou občas vidět fotky vyhublých ledních medvědů.

Jako důvod se obvykle uvádí globální oteplování (což může být rozhodně faktor), ale důležité je si uvědomit, že ledního medvěda prostě nic neloví. Bohužel pokud lední medvěd není schopný si ulovit potravu a je moc slabý, tak vyhladoví, protože ho prostě nic neuloví, což se jinak zesláblým zvířatům stává. To jsme ale trochu odbočili.

Medvěd je prostě hodně masivní zvíře a člověk si s ním poradí vlastně jen na dálku díky střelným zbraním a uspávacím šipkám. I tak se ale jeden predátor najde. Tygr je jediné zvíře, tedy kromě člověka, které si na medvěda troufne a je schopné ho opravdu ulovit. Je z toho vždycky hodně divoký souboj, který ne vždy pro tygra dopadne dobře, protože ulovit medvěda je hodně tuhý oříšek. V zásadě žádné jiné zvíře se o ulovení dospělého medvěda ale ani nepokusí.

Zdroj
Wikipedia
Back to top button