Lidé

7 % dospělých Američanů věří, že čokoládové mléko pochází z hnědých krav

USA jako kolébka nevzdělanosti? Někdy to chápeme, jindy opravdu ne

USA je mnohdy považována za velmi neznalý a své okolí ignorující stát. Nevědět, že Afrika je kontinent nebo že vůbec existují některé evropské státy, je sice z našeho pohledu tristní, ale svým způsobem pochopitelné. Každý máme nějaké mezery a zeměpis je pro jednu z velmocí světa holt poměrně nedůležitou oblastí vzdělání.

Na druhou stranu se někdy objeví tak zvláštní okruhy neznalosti, že nezbývá, než si tak trochu poklepat na čelo. V online průzkumu na celonárodní úrovni totiž vyšlo, že celých 7 % dospělých Američanů si myslí, že čokoládové mléko pochází přímo z hnědých krav. 7 % nemusí vypadat jako tak vysoké číslo, ale v praxi jde o téměř 17 milionů obyvatel.

Číslo mohlo být překvapivě daleko vyšší

Přestože si můžeme říci, že jde o opravdu masivní neznalost složení čokoládového mléka, tak trochu se v průzkumu očekávalo procento neznalosti ještě vyšší. Američané jsou totiž notoricky známí tím, že o zemědělství a jídle obecně prakticky nic neví.

Podobné průzkumy totiž ukázaly, že Američané mnohdy netuší, že burgery jsou z hovězího masa a mnohem více pak nemá tušení, jak se jídlo vyrábí, kde se pěstuje nebo jak se dostává do obchodů.

Jde sice o starší průzkumy, ale i experti pochybují, že se za pár let něco změnilo. Vzdělání v tomto ohledu je v USA na opravdu mizerné úrovni , což bohužel (i když co se týče pobavení tak bohudík) vede k někdy opravdu úsměvným statistikám a průzkumům.

Zdroj
Washington Post
Back to top button