LidéKuriozity

Jim Carrey prošel kvůli roli v Grinchovi tréninkem CIA. Musel se naučit, jak vydržet mučení

Ikonická role Grinche si vyžádala drsnou přípravu

Obvykle jsou herci na place nešťastní, když se neshodnou s režií nebo se jim prostě role nelíbí, ale vzali ji jen pro peníze. Ne tak ale role Grinche, kterou nezapomenutelně ztvárnil v roce 2 000 Jim Carrey. Tam mohl za všechny problémy kostým. Jen první den natáčení se na Carreyho nanášel kostým a makeup 8 a půl hodiny, což Carrey přirovnal k pohřbívání zaživa. A to vše musel podstoupit před tím, než se vůbec začalo natáčet.

Po tomto zážitku šel Carrey za režisérem Ronem Howardem a chtěl z filmu odejít. Kostým si totiž měl nechat obléci více než 100x, což v tu chvíli nepřipadalo v úvahu. Carreyho odstoupení by znamenalo naprostou konečnou pro celou produkci, protože Grinche mohl podle smluv hrát opravdu pouze Carrey. Musel se zachovat jak kostým, tak Carrey, ale jak z toho ven?

Na řadu přišel trénink od CIA

Producent Grinche Brian Grazer naštěstí znal agenta CIA, jehož zaměřením bylo naučit další agenty, jak vydržet mučení. Carrey se při nanášení makeupu, ale i v kostýmu samotném, opravdu jako při mučení cítil a prožíval i klaustrofobické záchvaty.

Proto se o víkendu Grazer s Carreym sebrali a odletěli za tímto nejmenovaným agentem, kde strávili několik dní zavření v místnosti. Carrey se učil, jak myslet na jiné věci a jak odpoutat mysl od extrémního nepohodlí a překonat paniku, kterou Carrey pociťoval navlečený v kostýmu.

Přestože Jim Carrey nakonec celý trénink označil jako opravdu srandovní, výsledky nejde popřít. Film je dnes prakticky nedílnou součástí každých Vánoc, v kinech vydělal stovky milionů dolarů a odnesl si i Oscara, jak jinak než za kostýmy.

No a tady o své zkušenosti povídá sám Jim Carrey:

Zdroj
Sofrep
Back to top button