LidéPříroda

Když s sebou máte psa, snadněji si domluvíte rande a vypadáte atraktivněji

Chcete požádat o telefonní číslo? Mít s sebou psa se vyplatí

Přijít na ulici k někomu, kdo se vám líbí, a jen tak požádat o telefonní číslo nebo rovnou pozvat dotyčného nebo dotyčnou na rande, vyžaduje hodně velkou dávku odvahy. Ukazuje se, že s úspěchem může pomoci charismatický chlupatý mazlíček, kterého právě můžeme venčit.

Podle dotazníku, kterým se zkoumaly vztahy mezi lidmi a psy, přes 80 % lidí uvedlo, že když s sebou mají psa, tak mají více odvahy se zapojit do konverzace i s někým, koho vůbec neznají, což následně pomohlo získat kontakt a třeba i nějaké to rande později.

Psí kamarád nejenom že dodává odvahu, ale majitel vypadá mnohem atraktivněji a sebevědoměji, což se potvrdilo při jednom pokusu. Muž oslovoval na ulici ženy a při krátké konverzaci se pokusil získat telefonní číslo. Zatímco bez psa se mu to podařilo asi 1 z 10 případů, tak se psím kamarádem po svém boku se úspěšnost obrovsky zvedla na 1 ze 3.

Podle dalšího výzkumu, kdy testující hodnotili fotografie lidí se psem i bez psa, vyšlo velmi jasně najevo, že lidé se psem po svém boku jsou hodnoceni daleko kladněji. To je menší tip, jak vypadat lépe třeba na fotkách na seznamce nebo na sociálních sítích.

Zdroj
Slate
Back to top button