LidéVěda a technika

Podle výzkumů nám trvá v průměru 7 minut, než usneme

Převalujete se v posteli i desítky minut, než usnete? Tak to podle vědců výt nemá

Každému se někdy stalo, že prostě nemohl usnout. Převalovali jsme se v posteli i desítky minut, než jsme to vzdali a šli dělat na chvíli něco jiného. Někomu se to děje častěji, jiný usne prakticky hned. Podle výzkumů bychom ale měli v noci usnou poměrně rychle, v průměru se tak děje během 7 minut.

Moderní doba přináší spoustu stresu, kvůli kterému nedokážeme tak snadno vypnout, ale své na špatném usínání i celkové kvalitě spánku mají i moderní technologie a také mobily, které i v posteli neslouží jen jako budík, ale jako neustálý zdroj zpráv, zábavy ale i práce. Maily si dnes čteme běžně ihned po tom, co přijdou.

Toto všechno ovšem také znamená, že se nám hůře usíná, protože máme mozek neustále zapnutý, a prostě trvá, než vypneme. Proto jestli máte také problémy v noci usnout, zkuste mobil vyměnit za budík a vůbec ho nenosit do ložnice. Poslední hodinu dne si už nečtěte maily nebo zprávy, a věnujte se spíše postupnému utlumování aktivit, aby hlavně mozek už byl připravený na úplné vypnutí a spánek.

Zdroj
Psychcentral
Back to top button