Věda a technika

Nezáleží na tom, kam umístíme tečky v emailových adresách od Gmailu

Při diktování Gmailové adresy nemusíte řešit tečky

Pamatovat si přihlašovací jména a hesla může být celkem otrava, zvlášť když používáme více e-mailových adres. Zatímco hesla je obvykle potřeba si pamatovat, u e-mailových adres od Gmailu, tedy bezplatné e-mailové služby od Googlu, alespoň nemusíme řešit, kam přesně ve jméně adresy přijde nebo nepřijde tečka.

Pokud si například zaregistrujeme e-mailovou adresu jan.novak@gmail.com, tak spolu s ní registrujeme také všechny varianty umístěných teček. Vlastníme tak adresy jannovak@gmail.com, ale také j.a.n.n.o.v.a.k@gmail.com (nebo jakkoli jinak umístěné tečky ve jméně). Pozor, co přijde za symbolem @, musí být přesně ve tvaru gmail.com, zde s tečkami operovat nemůžeme.

To ale není všechno. V Gmailových adresách můžete na konec jména napsat také symbol +, kdy vše za tímto symbolem bude ignorováno. Pokud byste například napsali na adresu jan.novak+spam@gmail.cz, tak e-mail přijde do schránky jan.novak@gmail.com. Teoreticky si takto můžete pohodlně ručně třídit e-maily, kdy při registraci k nějaké služba zadáte za + to, čeho se služba týká.

U jiných služeb to ozkoušejte

Je možné, že takto fungují i další e-mailové služby, ale než začnete zasílat e-maily s různým umístěním teček nebo něčím za symbolem +, tak to raději ozkoušejte. Je velmi pravděpodobné, že na umístění teček v jiných e-mailových adresách záleží, takže pokud byste tečku napsali jinam, tak by i e-mail dorazil někomu jinému.

Další upozornění míří na používání Gmailu na vlastní doméně, tedy kdybyste měli třeba e-mailovou adresu jan.novak@vasedomena.cz. I v tomto případě na umístění teček záleží, takže by to v tomto případě nefungovalo, jako u e-mailových adres na doméně gmail.com.

No a do třetice doporučujeme brát vše toto spíše jako zajímavost. Různé služby mohou zadání e-mailových adres s různě rozmístěnými tečkami vnímat jako zcela jiné adresy. To může způsobit problémy v komunikaci, kdy s vámi nebude služba komunikovat, protože používáte z jejich pohledu jinou e-mailovou adresu. Rozmístění teček v adresách je tak fajn ve chvíli, kdy píšete někomu známému, ale co se internetových služeb týče, tak si vyberte jeden formát, a toho se držte.

Zdroj
GoogleDailymail
Back to top button