Historie a kultura

Skotsko v roce 2007 zaplatilo 4 miliony za nový slogan „Vítejte ve Skotsku“

Když jde o rozhazování, tak jsou na tom všechny vlády stejně

Někdy (nebo vlastně hodně často) si říkáme, proč naše vláda tak rozhazuje, a jak to, že se náš stát i přes vysoké daně pořád tak zadlužuje. Ne, že by to byla nějaká omluva, ale děje se tak asi všude na světě. Jedno takové zajímavé rozhazování potkalo v roce 2007 i Skotsko, které se rozhodlo změnit svůj slogan „Skotsko – nejlepší malá země na světě, v originále „Scotland, the Best Small Country in the World“.

Do vymýšlení nového sloganu se dalo 125 tisíc liber, tedy asi 4 miliony korun, a očekávala se nějaká bomba, na kterou budou všichni náležitě hrdí a která povzbudí turismus. Nejvyšší reklamní mágové dali hlavy dohromady a vymysleli naprosto strhující slogan „Vítejte ve Skotsku. Je to sice úderné a všeříkající, na druhou stranu to vypadá také jako cedule u silnice, která vám oznamuje, že jste přejeli hranice.

Na účet vlády se samozřejmě navalila spousta kritiky, a to jak na cenu samotného sloganu, tak na nedostatek představivosti. Cestovní kanceláře si ale změnu celkem chválí a změna se jim líbí. Podle nich slogan „Vítejte ve Skotsku“ ukazuje to nejlepší ze země, láká turisty k další návštěvě, stejně jako vítá občany zpátky doma.

Zdroj
Adweek
Back to top button