KuriozityHistorie a kultura

V každé scéně filmu Klub rváčů je kelímek ze Starbucks

David Fincher schoval do svého majstrštyku obrovské množství skrytých odkazů a narážek

David Fincher, režisér filmů jako Sedm, Zodiac, Social Network, Hra nebo Klub rváčů, je známý jako naprostý perfekcionista, který si dává záležet na naprosto každém detailu každého záběru všech svých filmů. Proto téměř jakýkoliv film vytvoří, tak se prakticky okamžitě zařadí mezi nesmrtelné klasiky. Když se tak něco v jeho filmu objeví, tak si můžeme být jisti v tom, že je to tam schválně.

I ti, co nesledují Hru o trůny, si asi všimli velké kauzy ohledně kelímku ze Starbucks, který se omylem objevil v záběru jedné epizody poslední série. Pro některé to byla vtipná chyba, pro jiné zcela zjevná rezignace samotných tvůrců nad závěrem seriálu, který byl přijat řekněme rozporuplně. Kelímky ze Starbucks si ale svůj debut odbyly mnohem dříve ve Fincherově Klubu rváčů, jen tedy v tomto případě zcela záměrně. Klub rváčů (v originále Fight Club) je kelímky a obecně logem Starbucks doslova zahlcen.

Podle Finchera je kelímek nebo něco jiného s logem Starbucks v každé scéně filmu. Lidé ze Starbucks si přečetli scénář, který se jim velmi líbil, takže neměli problém si udělat srandu sami ze sebe. Sice ve filmu nenechali zlikvidovat celou kavárnu, ale vše ostatní mohli tvůrci volně používat. Protože logo není vždy snadné najít, tak lidé vytvořili i celé stránky, které se na hledání Starbucks ve filmu zaměřují, viz zdroje níže.

Zdroj
TelegraphFight Club Starbucks
Back to top button