Historie a kultura

V průměrném 3hodinovém baseballovém zápase je jen 18 minut akce

Baseball u nás nepatří mezi nejpopulárnější sporty…a asi víme proč

Baseball je oblíbený hlavně v USA a MLB (Major League Baseball) patří mezi nejpopulárnější i nejprestižnější ligy světa, a to mezi všemi sporty. Wall Street Journal změřil, kolik procent zápasu se opravdu něco děje, a kdy hráči jen tak postávají. Průměrný zápas baseballu v MLB trvá bez pár minut 3 hodiny. A akce v zápase je jen přibližně 18 minut.

Do těchto 18 minut se počítá vlastně všechno, co jde alespoň trochu považovat za akci. Pokud bychom sečetli pouze čas, kdy je míč ve hře a hráči něco dělají, tak by se čas akce v baseballovém zápase smrskl jen na necelých 6 minut. V praxi tak hráči 90 % času vlastně jen tak postávají.

No a co se tedy děje, když se nehraje? Nejvíce času sežerou prostoje mezi hody, a to celou 1 hodinu a 14 minut v každém zápase. Protože jde v USA o vysoce sledovaný sport, tak spoustu času zaberou i reklamy mezi směnami. Přestože baseball může opravdu být zábavný sport, tak pro milovníky akčnějších sportů je tempo hry opravdu vražedně pomalé a 18 minut akce na 3 hodiny zápasu opravdu nejsou mnoho.

Zdroj
CBS Sports
Back to top button