Lidé

Člověk s druhým nejvyšším IQ na světě se živil jako vyhazovač, striptér nebo nahý model

Že jsou všichni géniové vědci nebo lékaři? Ne tak Rick Rosner

Když si představíme lidi s nejvyšším IQ, obvykle bychom čekali, že se budou snažit s NASA přistát na Marsu, budou řešit nejzapeklitější fyzikální nebo matematické problémy, nebo se budou zabývat medicínou případně jiným vědeckým oborem. Povětšinou bychom měli pravdu, ale u Riche Rosnera z USA bychom se šeredně mýlili.

V seznamu lidí s nejvyšším IQ zaujímá Rosner 2. místo s 192 body, ale jeho životopis je více než pestrý, a rozhodně nejde o akademické úspěchy. Rosner strávil 10 let na střední škole a jako svoji inspiraci si zvolil Alberta Einsteina, který trávil čas na patentovém úřadě, takže měl klid na přemýšlení o fyzice a samozřejmě přišel se svojí nejznámější teorií relativity. Rosner tak na střední škole chtěl přijít na teorii všeho, tedy teorii, která by vysvětlovala beze zbytku celý vesmír.

Maturita vedla k celkem zajímavým povoláním

Ani po maturitě se nevěnoval nijak zásadně obtížným činnostem. Podle svých slov se živil mimo jiné jako striptér, vyhazovač nebo byl nahý model. Kromě toho se objevil i v reklamách na pizzu, Burger King, ale také jako soutežící v americké verzi Kdo chce být milionářem, kterou dokonce v roce 2000 neúspěšně zažaloval kvůli podle jeho názoru chybně zadané otázce.

O svém opravdu vysokém IQ samozřejmě dále ví a také prý někdy tráví až 20 hodin denně studováním IQ testů, aby pokořil Evangelose Katsioulise, což je podle IQ 198 nejchytřejší člověk na světě (a živí se jako psychiatr a výzkumník léků a medicínské techniky).

Zdroj
Yahoo
Back to top button