LidéKuriozity

Majitel společnosti Ryanair provozuje také taxi službu s jediným autem, aby mohl používat vyhrazené pruhy pro autobusy

Máte miliony a štvou vás dopravní zácpy?

Michael O’Leary, ředitel nízkonákladové letecké společnosti Ryanair, je jedním z nejbohatších lidí v Irsku a ukazuje, že pro něj čas opravdu jsou peníze. Protože ho štvaly každodenní zácpy při cestě z domova na letiště, kde Ryanair sídlí, a zase zpátky, tak vymyslel vskutku koumácké řešení.

Založil si taxi službu O’Leary Cabs, zaplatil poplatky za licenci, která stojí 4 tisíce liber, a v této společnosti provozuje jediný automobil Mercedes-Benz S-Class z roku 2007, který je kompletně vybaven taxametrem. Pointa tohoto založení taxi služby je jediná – O’Learyho taxi může jezdit ve vyhrazených pruzích pro autobusy a taxíky, takže se při cestách domů a do práce vyhne všem dopravním zácpám. Taxi jinak normálně přepravuje zákazníky a dokonce společnost O’Leary Cabs je ročně asi 1 milion liber v zisku a O’Leary dokonce za jeho služby sám platí, přestože je majitel.

Když se ho O’Learyho na jeho způsob dopravy ptala média, rozhodně nevypadal, že by se za cokoliv styděl. Řekl, že žijeme v demokratickém státě, a dokud platí daně, tak si se svými penězi může dělat, co chce.

Je pravda, že toto neortodoxní řešení může řadu lidí pobouřit, ale jedna věc se musí O’Learymu nechat. I když se nám spousta jeho rozhodnutí nemusí líbit, tak jeho společnost prostě funguje a Ryanairu se daří víc, než kdy dříve.

Zdroj
Officechai
Back to top button