LidéHistorie a kultura

Steven Spielberg získal v roce 2002 vysokoškolský titul. Jako práci na předmět odevzdal Schindlerův seznam

Jeden z největších filmařů vůbec získal titul až po 30 letech od střední školy

Steven Spielberg je bezpochyby jedním z velikánů světové kinematografie a do srdcí mnoha se zapsal dilmy jako Indiana Jones, E.T. Mimozemšťan, Jurský park, Zachraňte vojína Ryana, Čelisti a mnoha a mnoha dalších. To vše dokázal bez vysokoškolského vzdělání, kdy po třech letech školu opustil, aby se mohl naplno věnovat filmařině.

Nakonec ale bakalářský titul Spielberg skutečně získal v roce 2002 na California State University, kam nastoupil již v roce 1965, ale po třech letech odešel. Jak sám říká, chtěl tak oplatit rodičům, kteří mu dali příležitosti a vzdělání, aby mohl dosáhnout svých snů, ale také aby mladým lidem ukázal důležitost vzdělání.

Na univerzitu nastoupil anonymně a jeho snaha získat titul byla držena pod pokličkou. Nemohl navštěvovat žádné přednášky, takže plnil individuální úkoly, eseje a projekty. Jako práci na předmět pokročilé filmařiny odevzdal své mistrovské dílo Schindlerův seznam, který byl samozřejmě uznán. Po roce studií si tak konečně odnesl diplom, na který je určitě stejně pyšný, jako na své 3 Oscary a desítky dalších filmových ocenění.

Zdroj
BBC
Back to top button