Historie a kultura

V roce 1913 bylo v USA legální posílat děti poštou

Zasílání balíků byl v USA obrovský úspěch…možná až moc obrovský

Poštovní služby každý den usnadňují životy milionům lidí a stále se rozšiřují, zlepšují a nabízí pohodlnější možnosti odesílání dopisů, pohledů a hlavně balíků.

V začátcích zásilkových služeb ještě nebylo vše naprosto vyladěné a nějaká chybka se občas vloudila. Třeba před rokem 1913 bylo možné v USA odesílat balíky jen do hmotnosti 4 liber, tedy necelých 2 kilogramů. To se v tomto roce změnilo a lidé mohli zasílat balíky o hmotnosti až 11 liber, tedy 5 kilogramů.

To je vlastně skvělé vylepšení služeb, které umožnilo zasílat výrazně širší okruh zboží. Celé to bylo skvělé, až na „drobnou“ chybku, kdy nebylo nikde přesně napsáno, že se poštou nesmí zasílat děti, které se do tohoto hmotnostního limitu vešly.

A lidé této skulinky využili a zasílali děti po zemi za výrazně levnější peníze, než nabízely běžné druhy dopravy jako autobusy nebo vlaky.

Ještě v roce 1914 pošta nějaké děti doručila, ovšem nedlouho poté už bylo zasílání lidí poštou zakázané. V roce 1920 se z pokusu o zaslání dítěte poštou stal dokonce federální zločin

Zdroj
TheVintageNews
Back to top button