Historie a kulturaKuriozity

Guinnessova kniha nezapisuje rekordy nejtlustších domácích mazlíčků, aby je lidé schválně nepřekrmovali

Guinnessovy světové rekordy nepřijímají nejtlustší domácí mazlíčky

Kdo si pořídí domácího mazlíčka, má také nést zodpovědnost a svědomitě se o zvíře starat, zdravě ho krmit a zařídit, aby mělo šťastný a spokojený život. Drtivá většina chovatelů se přesně podle toho chová, ale je je jasné, že ne vždy to takto funguje.

Mazlíčci se mohou také objevovat mezi světovými rekordy všeho druhu. Na tom nemusí být vlastně nic špatného, pokud jde třeba o atletické úspěchy, ale jeden Guinnessův rekord byl trochu o něčem jiném – udělen byl nejtěžšímu domácímu mazlíčkovi.

Přestože dodnes ještě některé tyto rekordy zaznamenané jsou, jako třeba kocour Himmy, který vážil v době smrti 21,3 kilogramů. Guinnessovy světové rekordy se ale rozhodly kategorii nejtěžších zvířat zrušit, aby se lidé nesnažili rekord zlomit tím, že by pro své mazlíčky naordinovali takovou dietu, která by měla za cíl pouze navyšovat hmotnost.

Podobně jako u lidí, ne vždy za nadměrnou váhu může dieta, ale může jít čistě o zdravotní problém. Na druhou stranu rozhodně existuje riziko, že by se byť jen pár chovatelů mohlo snažit tyto negativní rekordy překonat. Proto i rozhodnutí Guinnessových rekordů rozhodně dává smysl.

Zdroj
Guiness World Records
Back to top button